Automatyka do bram

Co to jest automatyka do bram?

Automatyka do bram to system, który umożliwia otwieranie i zamykanie bram garażowych lub przemysłowych a także wjazdowych na posesję. Dzięki temu systemowi, za pomocą jednego kliknięcia na pilocie lub funkcji na telefonie, można sterować bramą. Obecnie systemy automatyki do bram są dostępne w bardzo przystępnych cenach a dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym stanowią doskonałe zabezpieczenie Twojej posesji.

 

Automatyka do bram Bydgoszcz BFT Wimar

BFT Bydgoszcz - regionalny przedstawiciel

Nie bez powodu zostaliśmy Twoim regionalnym przedstawicielem firmy BFT. Automatyka do bram marki BFT to doskonały wybór! Marka BFT jest ceniona za swoje innowacyjne rozwiązania i niezawodność produktów. BFT to włoska firma, która obecna jest we wszystkich krajach Europy od wielu lat i bez wątpienia jest jednym z liderów w branży napędów do bram oraz automatyki dostępowej.

BFT Bydgoszcz- regionalny przedstawiciel PHU Wimar

Automatyka do bram przesuwnych

Napędy do bram posesyjnych i przemysłowych. Ciężar bram od 200 kg do 3500 kg

Napędy do bram przesuwnych Bydgoszcz

Siłowniki przeznaczone do napędzania bram posesyjnych, pracujących sporadycznie lub intensywnie oraz bram przemysłowych pracujących ciągle. Automatyka do bram firmy BFT to napędy powstałe na bazie wieloletnich doświadczeń i testów, dzięki czemu ich praca jest niezawodna, niezależnie do warunków atmosferycznych.

Systemy automatyki do bram przesuwnych oferowane przez BFTto doskonałe rozwiązanie zarówno dla użytku domowego, jak i przemysłowego, umożliwiające płynne przemieszczanie skrzydeł w różnorodnych warunkach, nawet tych wymagających. Zdolne do regulowania otwierania bram o masie do 3500 kg z prędkością 16 metrów na minutę, wszystkie siłowniki do bram przesuwnych BFT posiadają jednolite, estetyczne rozwiązania konstrukcyjne, co ułatwia pracę operatora.

BFT siłowniki do bram przesuwnych Bydgoszcz

W celu zapewnienia niezawodności i bezpieczeństwa swoich produktów, BFT wyposażyła napędy do bram przesuwnych w indywidualne klucze do odblokowania ręcznego w przypadku potrzeby, oraz funkcję D-Track, regulującą poziom popychania podczas ruchu otwierania i zamykania bram. Wersja Ultra tych systemów umożliwia podłączenie bramy przesuwnej do sieci za pośrednictwem WiFi, TCP IP i RS 485. Dzięki bezpiecznemu protokołowi U-Link opracowanemu przez Bft, instalator może zdalnie zarządzać ustawieniami bramy i jej konserwacją, a klient może sterować operacjami otwierania i zamykania bramy za pomocą odpowiedniej aplikacji na swoim smartfonie lub tablecie.

Automatyka do bram posesyjnych

Napęd bramowy DEMIOS BT A

Siłownik 24 V do bram przesuwnych o wadze do 600 kg, do intensywnego użytkowania. Maksymalna prędkość przęsła do 16m/min. Kontrola momentu obrotowego dzięki technologii D-Track. Elektromechaniczny wyłącznik krańcowy. Jednostka sterująca z trymerem i przełącznikiem DIP. Do użytku domowego.

Napęd do bramy przesuwnej DEMIOS ULTRA BT A

Siłownik 24 V do bram przesuwnych o wadze do 600 kg, do intensywnego użytkowania. Maksymalna prędkość przęsła bramy do 16m/min. Kontrola momentu obrotowego dzięki technologii D-Track. Magnetyczne wyłączniki krańcowe dla szybszej instalacji, bardziej precyzyjnej i lepiej zintegrowanej z architekturą obiektu. Jednostka sterująca z wyświetlaczem, wstępnie skonfigurowana do komunikacji z protokołem U-Link. Do zastosowań w domach mieszkalnych.

Automatyka do bram przesuwnych BFT DEMIOS AC A

Siłownik 230 V do bram przesuwnych o wadze do 800 kg, do użytku półintensywnego. Maksymalna prędkość bramy do 11m/min. Elektromechaniczny wyłącznik krańcowy. Jednostka sterująca z trymerem i przełącznikiem DIP. Do użytku rezydencjalnego.

Automatyka do bram przesuwnych BFT ARES

Siłownik do bramy przesuwnej BFT ARES VELOCE SMART BT A

Siłownik o napięciu 24 V, zaprojektowany do intensywnej eksploatacji w bramach przesuwnych o masie do 500 kg przy prędkości bez obciążenia wynoszącej 25 m/min, lub do 1 000 kg przy prędkości bez obciążenia 18 m/min. Siłownik jest wyposażony w elektromechaniczny wyłącznik krańcowy, a kontrola momentu obrotowego odbywa się dzięki technologii D-Track. Jednostka sterująca została skonfigurowana do komunikacji za pośrednictwem protokołu U-Link. To idealne rozwiązanie w sytuacjach, gdzie wymagana jest wysoka prędkość pracy, skrócony czas oczekiwania i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Automatyka do bram w słupku HIDE SL SMART BT A

Siłownik o napięciu 24 V z enkoderem względnym, składający się z silnika przekładniowego oraz jednostki sterującej, może być zamontowany wewnątrz odpowiednio przygotowanego stalowego (HIDE SL SMART BT A150 i HIDE SL SMART BT A300) lub aluminiowego (HIDE SL SMART BT A300) słupka. To idealne rozwiązanie dla obszarów mieszkalnych, gdzie konieczna jest pełna integracja automatyki bramy w celu minimalizacji widocznego wpływu silnika i jednostki sterującej: siłownik HIDE SL został umieszczony całkowicie wewnątrz konstrukcji, co sprawia, że jest niewidoczny dla osób przechodzących przez bramę.

Automatyka do bram użytkowanych komercyjnie Bydgoszcz

Napęd do bramy przesuwnej ARES BT A

Siłownik 24 V do bram przesuwnych o wadze do 1500 kg, do intensywnego użytkowania. Maksymalna prędkość panelu do 12m/min. Kontrola momentu obrotowego dzięki technologii D-Track. Elektromechaniczny wyłącznik krańcowy. Jednostka sterująca z trymerem i przełącznikiem DIP. Do użytku mieszkalnego i komercyjnego.

Siłownik do bram przesuwnych ARES ULTRA BT A

Siłownik 24 V do bram przesuwnych o wadze do 1500 kg, do intensywnego użytkowania. Maksymalna prędkość bramy do 12m/min. Kontrola momentu obrotowego dzięki technologii D-Track. Magnetyczne wyłączniki krańcowe dla szybszej instalacji, bardziej precyzyjnej i lepiej zintegrowanej z architekturą obiektu. Jednostka sterująca z wyświetlaczem, wstępnie skonfigurowana do komunikacji z protokołem U-Link. Do użytku mieszkalnego i komercyjnego.

Napęd do bram przesuwnych BFT ICARO SMART AC A

Siłowniki 230 V przeznaczone do bram przesuwnych, dedykowane do bardzo intensywnego użytkowania, charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością i efektywnością dzięki przekładni z kąpielą olejową. Kontrola momentu obrotowego odbywa się za pomocą technologii D-Track oraz enkodera, zapewniając najwyższą możliwą precyzję ruchu. Jednostka sterująca została zoptymalizowana do komunikacji z protokołem U-Link oraz zabezpieczona przed manipulacją ze strony osób nieupoważnionych. Siłownik wyposażony jest w elektromechaniczny wyłącznik krańcowy. Centrala sterująca gwarantuje stuprocentowe bezpieczeństwo dzięki unikalnemu systemowi kontroli momentu obrotowego, co sprawia, że siłowniki te w pełni spełniają wymogi obowiązujących przepisów europejskich.

Siłowniki do bram przesuwnych BFT ICARO VELOCE SMART AC A

Szybkie siłowniki o napięciu 230 V przeznaczone do bram przesuwnych, przeznaczone do bardzo intensywnego użytkowania, charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością i efektywnością dzięki przekładni w kąpieli olejowej. Nadają się do stosowania w bramach przesuwnych o masie do 1 000 kg i prędkości bez obciążenia wynoszącej 25 m/min, lub do 2 000 kg i prędkości bez obciążenia 18 m/min. Maksymalna prędkość faktycznie osiągalna przez panel bramy zależy od jej aktualnego stanu. Siłownik wyposażony jest w elektromechaniczny wyłącznik krańcowy, a kontrola momentu obrotowego odbywa się za pomocą technologii D-Track oraz enkodera, co gwarantuje najwyższą możliwą precyzję ruchu. Jednostka sterująca zoptymalizowana jest do komunikacji z protokołem U-Link oraz chroniona przed manipulacją ze strony osób nieupoważnionych. To idealne rozwiązanie w sytuacjach, gdzie wymagana jest wysoka prędkość pracy, skrócony czas oczekiwania i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Siłownik 230V do bramy przesuwnej przemysłowej BFT Bydgoszcz

Automatyka do bram przesuwnych BFT ICARO ULTRA AC A

Siłowniki o napięciu 230 V do bram przesuwnych, przeznaczone do bardzo intensywnego użytkowania, charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością i wydajnością dzięki przekładni z kąpielą olejową. Kontrola momentu obrotowego odbywa się za pomocą technologii D-Track oraz enkodera, co zapewnia najwyższą możliwą precyzję ruchu. Jednostka sterująca została zoptymalizowana do komunikacji z protokołem U-Link oraz zabezpieczona przed manipulacją ze strony osób nieupoważnionych. Siłownik wyposażony jest w magnetyczny wyłącznik krańcowy. Centrala sterująca zapewnia stuprocentowe bezpieczeństwo dzięki unikalnemu systemowi kontroli momentu obrotowego, co sprawia, że siłowniki te są w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami europejskimi.

Automatyka do bram przemysłowych zasilana 400V SP3500

Mocne i solidne siłowniki z trójfazowym zasilaniem 400 V, stworzone specjalnie dla dużych, ciężkich bram. Ich solidna konstrukcja motoreduktora, obudowa wykonana ze stali cynkowanej i lakierowanej oraz centrala sterująca zainstalowana na maszynie sprawiają, że są one idealnym rozwiązaniem dla wszelkich zastosowań przemysłowych, gdzie niezawodność i siła są kluczowe.

Automatyka do bram skrzydłowych
siłowniki elektromechaniczne

Napędy elektromechaniczne do bram skrzydłowych o masie skrzydła do 500 kg i długości do 5 metrów

Siłowniki elektromagnetyczne do bram skrzydłowych BFT Bydgoszcz

Elektromechaniczne systemy automatyki do otwierania bram skrzydłowych oferowane przez BFT idealnie sprawdzają się w otoczeniu mieszkalnym. Są w stanie zautomatyzować otwieranie i zamykanie bram o masie do 500 kg i długości do pięciu metrów. Wraz z solidnym ogrodzeniem zapewniają maksymalną niezawodność i całkowite bezpieczeństwo dla użytkowników.

W sytuacjach specjalnych, na przykład gdy brama skrzydłowa znajduje się blisko filarów lub murów obwodowych, które uniemożliwiają zastosowanie standardowych siłowników, rozwiązaniem może być siłownik elektromechaniczny z ramieniem przegubowym, jak Virgo. Ten typ siłownika może działać nawet w przypadkach wymagających mniejszego kąta otwarcia.

Natomiast siłowniki montowane pod ziemią, takie jak Eli 250 N BT i Eli 250 N, są idealnym rozwiązaniem w sytuacjach, gdzie konieczne jest ukrycie mechanizmu systemu automatycznego, aby nie zakłócać estetyki bramy skrzydłowej, zwłaszcza w przypadku prestiżowych nieruchomości.

Siłowniki elektromechaniczne są dostępne zarówno w wersji 24 V, jak i 230 V, i można je łatwo zamontować w sposób całkowicie bezpieczny dla instalatora.

Produkty z gamy siłowników elektromechanicznych do bram skrzydłowych wykorzystują pełne możliwości łączności dzięki platformie U-Link, stworzonej przez firmę BFT, umożliwiając klientom sterowanie otwieraniem i zamykaniem systemu automatyki za pomocą smartfona lub zdalnie.

Automatyka do bram skrzydłowych BFT Bydgoszcz

Siłownik elektromechaniczny do bramy BFT Phobos BT A

Automatyka do bram skrzydłowych PHOBOS BT A

Kompletna oferta tłoków elektromechanicznych przeznaczona do zastosowań rezydencjalnych, dedykowana dla bram ze skrzydłami o maksymalnej długości do 4 metrów i wadze do 500 kg. Dzięki zaawansowanemu systemowi wykrywania przeszkód oraz sterowania parami D-Track, zapewnione jest maksymalne bezpieczeństwo osób i mienia, a także ułatwiona jest procedura certyfikacji systemu.

Siłownik elektromechaniczny do bramy BFT Phobos BT A

Automatyka do bram skrzydłowych PHOBOS AC A

Cała linia tłoków elektromechanicznych, przeznaczona do zastosowań rezydencjalnych, dedykowana dla bram ze skrzydłami o maksymalnej długości do 5 metrów i wadze do 250 kg. Dzięki nowej jednostce sterującej ALENA, okablowanie jest teraz uproszczone i intuicyjne. Wyposażona w ujednolicone i kolorowe bloki zaciskowe, jednostka umożliwia spowolnienie oraz zapewnia łatwe podłączenie siłowników i akcesoriów.

Napęd do bram skrzydłowych BFT KUSTOS ULTRA BT A

Automatyka do bram skrzydłowych KUSTOS ULTRA BT A

Kompletna oferta tłoków elektromechanicznych zaprojektowana z myślą o użytku rezydencjalnym, przeznaczona dla bram ze skrzydłami o maksymalnej długości do 4 metrów i wadze do 500 kg. Nowe siłowniki KUSTOS BT A zostały opracowane z myślą o szybkiej i praktycznej instalacji, dzięki wielu istotnym rozwiązaniom, takim jak zakryta śruba ślimakowa, zintegrowane ograniczniki, magnetyczne wyłączniki krańcowe i magnetyczne sworznie blokujące.

Napęd do bram skrzydłowych BFT KUSTOS ULTRA BT A

Automatyka do bram skrzydłowych KUSTOS BT A

Kompletna seria tłoków elektromechanicznych, przeznaczona do użytku w warunkach rezydencjalnych, idealnie sprawdzająca się w bramach ze skrzydłami o maksymalnej długości do 4 metrów i wadze do 500 kg. Nowe siłowniki KUSTOS BT A zostały specjalnie zaprojektowane, aby umożliwić szybką i bezproblemową instalację, wykorzystując wiele istotnych rozwiązań, takich jak magnetyczne wyłączniki krańcowe i magnetyczne sworznie blokujące.

Automatyka do bram skrzydłowych ATHOS AC A

Dzięki solidnej konstrukcji z odlewanych osłon aluminiowych oraz wysokiej jakości materiałom, takim jak przekładnia ze śrubą ślimakową i korona z brązu, siłownik Athos oferuje maksymalną wytrzymałość, niezawodność i odporność na długotrwałe użytkowanie. Szybki montaż siłownika Athos gwarantuje maksymalny komfort, umożliwiając szybkie otwieranie i zamykanie bramy przy jednoczesnej wyjątkowo cichej pracy. Siłownik jest odpowiedni do użytku w budynkach mieszkalnych, a w przypadku konieczności manewru awaryjnego łatwość odblokowania za pomocą trójkątnego klucza zapewnia bezproblemową obsługę.

Automatyka do bram skrzydłowych VIRGO SMART BT A

Siłownik elektromechaniczny z ramieniem przegubowym, przeznaczony do użytku rezydencjalnego i bram ze skrzydłami o maksymalnej szerokości do 2 metrów i wadze do 200 kg. Doskonale dostosowany do różnych potrzeb montażowych, umożliwiając łatwe rozwiązanie problemów związanych z dużymi słupkami dzięki zastosowaniu systemu dźwigni. Jednostka sterująca jest zintegrowana w siłowniku, a dodatkowo wyposażony w wyłącznik krańcowy i blokady mechaniczne, zapewniając kompleksowe funkcjonalności.

Siłownik do bram skrzydłowych IGEA BFT

Automatyka do bram skrzydłowych IGEA

Seria siłowników elektromechanicznych z ramieniem przegubowym, przeznaczonych do użytku rezydencjalnego oraz w kondominium, dedykowanych do bram ze skrzydłami o maksymalnej szerokości do 2,5 metra i wadze do 250 kg. Doskonale sprawdzają się przy montażu na dużych słupach, dzięki zastosowaniu swych dźwigni przegubowych, umożliwiających otwarcie do kąta 125°.

Automatyka do bram skrzydłowych BFT Hide SW

Automatyka do bram skrzydłowych BFT HIDE SW

Dzięki pełnemu ukryciu, siłownik pozwala na zachowanie nienaruszonej estetyki bramy, nie wpływając negatywnie na jej wygląd, a jednocześnie stanowiąc kluczowy element jej funkcjonowania. Linia produktów Hide zapewnia również kompletny zestaw akcesoriów potrzebnych do montażu bramy, włączając w to zawiasy górne i dolne. Siłownik 24V do użytku rezydencjalnego jest przeznaczony do bram o wadze do 150 kg i może być w pełni zamontowany wewnątrz słupków bram skrzydłowych.

Automatyka do bram skrzydłowych - siłownik elektromechaniczny E5 BT A

Automatyka do bram skrzydłowych BFT E5 BT A

Elektromechaniczny siłownik dwustronny o napięciu 24 V, przeznaczony do bram uchylnych dla osób pieszych i pojazdów, doskonale sprawdza się w zastosowaniach domowych oraz w budynkach mieszkalnych. Dzięki swojemu kompaktowemu rozmiarowi, może być łatwo zainstalowany nawet na niewielkich filarach i kolumnach, gdzie minimalna wymagana szerokość wynosi jedynie 8 cm. Dodatkowo, opcjonalne ramię ślizgowe umożliwia pokonanie ograniczeń takich jak ściany czy przeszkody znajdujące się w pobliżu siłownika. Działanie wyłącznika krańcowego jest precyzyjnie regulowane przez enkoder absolutny. Bezpieczeństwo siłownika zapewnia zaawansowany system D-Track, który dokładnie określa pozycję i siłę ruchu bramy na podstawie tarcia wewnątrz siłownika. Dodatkowo, nowe ramiona przegubowe i ślizgowe zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu odporności na ścinanie.

Automatyka do bram skrzydłowych ELI AC A

Kompletna gama siłowników elektromagnetycznych instalowanych pod ziemią, dedykowanych do bram uchylnych o maksymalnej długości do 4 m, wyposażonych w silniki o napięciu 230 V. Zintegrowane ograniczniki mechaniczne dla funkcji otwierania i zamykania eliminują potrzebę stosowania dodatkowych fizycznych ograniczników, co ułatwia proces montażu. Opcjonalny system magnetycznego wyłącznika krańcowego zapewnia niezwykłą precyzję i niezawodność działania nawet w trudnych warunkach pogodowych na długi okres czasu. Wersja VELOCE zapewnia jeszcze krótsze czasy oczekiwania na otwarcie lub zamknięcie bramy.

Automatyka do bram skrzydłowych ELI BT A

Kompletna gama siłowników elektromagnetycznych instalowanych pod ziemią, przeznaczonych dla bram uchylnych o maksymalnej długości do 4 m, wyposażonych w silniki o napięciu 24 V. Zintegrowane ograniczniki mechaniczne dla funkcji otwierania i zamykania eliminują potrzebę stosowania dodatkowych fizycznych ograniczników, co upraszcza proces montażu. System wyłącznika krańcowego oparty na enkoderze zapewnia precyzję i szybki montaż. Wersja VELOCE gwarantuje jeszcze krótsze czasy oczekiwania na otwarcie lub zamknięcie bramy.

Automatyka do bram skrzydłowych
systemy hydrauliczne

Napędy hydrauliczne do bram skrzydłowych o masie skrzydła do 800 kg i długości do 7 metrów

Siłowniki hydrauliczne do bram skrzydłowych BFT Bydgoszcz

Gama hydraulicznych systemów automatyki do bram skrzydłowych marki BFT umożliwia automatyzację otwierania i zamykania bram o masie do 800 kg i długości do siedmiu metrów, zapewniając klientom maksymalną niezawodność i całkowite bezpieczeństwo.

W przeciwieństwie do wersji elektromechanicznej, systemy hydrauliczne zostały zaprojektowane z myślą o intensywnej eksploatacji, co sprawia, że są idealne dla środowisk przemysłowych lub dużych budynków, gdzie ruch na przejściach jest znaczny.

Rozwiązania hydrauliczne dedykowane automatyzacji bram skrzydłowych o dużej masie, również wyposażone są w ekskluzywną technologię D-Track od BFT, zapewniającą maksymalne bezpieczeństwo klientom. Dzięki technologii D-Track, która rejestruje i przetwarza dane z różnych wskaźników, możliwe jest kalibrowanie poziomu pchnięcia niezbędnego do wykonania manewru bramy, co gwarantuje jej maksymalną skuteczność we wszystkich warunkach.

Siłowniki hydrauliczne montowane pod ziemią (Sub i Sub BT) umożliwiają interwencję w sytuacjach, gdzie konieczne jest ukrycie mechanizmu systemu automatycznego lub otwarcie bramy o 180°, zachowując estetykę bramy skrzydłowej.

Produkty z gamy siłowników hydraulicznych do bram skrzydłowych korzystają z zalet łączności za pomocą platformy U-Link, opracowanej przez firmę BFT, umożliwiając klientom sterowanie otwieraniem i zamykaniem systemu automatycznego za pomocą smartfona lub zdalnie.

Siłowniki hydrauliczne dostępne są zarówno w wersji 24 V, jak i 230 V, co umożliwia łatwy i całkowicie bezpieczny montaż dla instalatora.

Automatyka do bram skrzydłowych - napędy hydrauliczne

Automatyka do bram skrzydłowych - siłownik hydrauliczny BFT Bydgoszcz

Automatyka do bram skrzydłowych GIUNO ULTRA BT A

Pełna oferta hydraulicznych tłoków, idealna do intensywnego użytkowania w różnych środowiskach - od domowych po przemysłowe oraz w kompleksach mieszkaniowych. Te kompaktowe i wytrzymałe rozwiązania są przeznaczone do bram o szerokości do 5 metrów i wadze do 800 kg. Dzięki ekskluzywnemu systemowi D-Track zapewniają maksymalne zabezpieczenie przed zgnieceniem.

Automatyka hydrauliczna do bram skrzydłowych BFT ORO

Automatyka hydrauliczna do bram skrzydłowych ORO

Siłowniki hydrauliczne dedykowane użytkowaniu rezydencjalnemu oraz w niewielkich kompleksach mieszkalnych charakteryzują się niezwykłą solidnością i kompaktową konstrukcją. Idealne do stosowania przy bramach skrzydłowych o szerokości do 2,5 metra i wadze do 200 kg. Dostępne w wersji odwracalnej i nieodwracalnej, zapewniają najwyższą precyzję regulacji siły dzięki zaworom obejściowym.

Siłowniki hydrauliczne do bramy skrzydłowej BFT LUX - Wimar Bydgoszcz

Automatyka do bram rozwieranych BFT LUX

Pełna gama tłoków hydraulicznych, zaprojektowana do intensywnego użytkowania we wszystkich kontekstach - od rezydencjalnych po przemysłowe i mieszkalne zespoły. Oferujące kompaktową i solidną konstrukcję, są idealne do bram skrzydłowych o szerokości do 5 metrów i wadze do 800 kg. Dostępne zarówno w wersji odwracalnej, jak i nieodwracalnej, zapewniają najwyższą precyzję w regulacji momentu obrotowego dzięki zaworom obejściowym.

Automatyka do bram skrzydłowych P7 / P4.5

Siłowniki hydrauliczne dedykowane użytkowi przemysłowemu oraz w niewielkich kompleksach mieszkalnych cechują się wyjątkową solidnością i kompaktową budową. Idealne do zastosowania przy bramach skrzydłowych o szerokości do 7 metrów i wadze do 500 kg. Dzięki bardzo wydajnemu układowi hydraulicznemu i kontrolowanemu zwolnieniu podczas zamykania, zapewniają płynne i ciche przesuwanie skrzydeł. Precyzyjna regulacja siły ciągnięcia i pchania jest możliwa dzięki zaworom obejściowym.

Siłownik podziemny, hydrauliczny do bramy skrzydłowej BFT SUB

Podziemna automatyka do bram skrzydłowych SUB BT

Siłownik hydrauliczny zasilany niskim napięciem, przeznaczony do wyjątkowo intensywnego użytkowania w różnorodnych środowiskach: od rezydencjalnych, przez przemysłowe, po zespoły mieszkalne. Jest kompaktowy i solidny, doskonale sprawdzający się w automatyzacji bram skrzydłowych o szerokości do 2,5 metra i wadze do 800 kg. Wyposażony w zintegrowane mechaniczne ograniczniki ruchu oraz wirtualny enkoder, zapewnia maksymalną ochronę przed zgnieceniem dzięki elektronicznemu zwolnieniu i systemowi D-Track.

Siłownik podziemny, hydrauliczny do bramy skrzydłowej BFT SUB

Podziemny napęd do bram skrzydłowych SUB

Pełna oferta siłowników hydraulicznych podziemnych, zaprojektowanych do wyjątkowo intensywnego użytkowania we wszystkich kontekstach, zarówno rezydencjalnych, przemysłowych, jak i w zespołach mieszkalnych. Są one kompaktowe i solidne, idealnie sprawdzające się przy bramach ze skrzydłami o szerokości do 3,5 metra i wadze do 800 kg. Dostępne są w wersji odwracalnej i nieodwracalnej, z opcją zwolnienia przy zamykaniu i otwieraniu, oraz z możliwością otwierania pod kątem do 180°.

Automatyka do bram garażowych Bydgoszcz

Napędy do bram garażowych segmentowych i uchylnych

Automatyka do bram garażowych BFT Bydgoszcz

Automatyka do bram garażowych BFT oferuje rozwiązania elektromechaniczne dla bram garażowych segmentowych i uchylnych. Dostosowane do miejsca instalacji a także intensywności użytkowania. Priorytetem dla każdego siłownika garażowego jest spełnienie kluczowych wymagań bezpieczeństwa, zapewniając ochronę przed włamaniem a także niezawodność.

Dzięki technologii D-Track, która dostosowuje poziom pchania do ruchu podczas otwierania i zamykania bram, zapewnione jest wysokie bezpieczeństwo przy kompaktowej konstrukcji wszystkich modeli w gamie. Pozwala to na instalację w różnych kontekstach architektonicznych, a także umożliwia aktywację za pomocą pilota lub smartfona dzięki aplikacji U-Link.

Szybkość i łatwość instalacji to kolejne zalety całej gamy automatyki do bram garażowych.

Automatyka do bram garażowych - napędy elektromechaniczne

Automatyka do bram garażowych BFT Bydgoszcz Tiziano

Automatyka do bramy garażowej BFT TIZIANO

Ze swoją grubością wynoszącą jedynie 13 centymetrów, TIZIANO należy do najbardziej kompaktowych siłowników dostępnych na rynku, co pozwala na instalację w różnych warunkach architektonicznych. Dzięki wbudowanemu odbiornikowi radiowemu, jednostka sterująca TIZIANO może zapamiętać kody 10 sterowników zdalnych MITTO lub KLEIO oraz/lub bezprzewodowych systemów sterujących, takich jak MIMEPAD lub T-BOX.

Automatyka do bram garażowych BOTTICELLI SMART BT A

Siłowniki elektromechaniczne, zaprojektowane specjalnie do intensywnego lub bardzo intensywnego użytkowania, są idealne do automatyzacji segmentowych bram garażowych. Dzięki bogatemu wyborowi szyn o różnych długościach, mogą być zamontowane przy niemal każdej wysokości bramy. Wbudowane centralne sterowanie i wyłączniki krańcowe z enkoderem i mechanicznymi ogranicznikami ruchu gwarantują niezawodność i łatwość instalacji. Ich właściwości, umożliwiające intensywne użytkowanie, sprawiają, że są doskonałe zarówno dla budynków mieszkalnych, jak i miejskich. Szybka konfiguracja od ziemi ułatwia proces montażu. Wysoka prędkość otwierania minimalizuje czas oczekiwania i zwiększa komfort użytkowników. Dodatkowo, unikalna funkcja antywłamaniowa (dostępna w modelach SMART) zapewnia ochronę przed nieuprawnionym dostępem do garażu. Nowe modele ZIELONE są przyjazne dla środowiska, ograniczając emisję i zużycie energii dzięki zużyciu energii w trybie czuwania poniżej 1 W oraz wykonaniu z materiałów nadających się do recyklingu.

Automatyka do bram garażowych PHEBE BT BFT Bydgoszcz

Automatyka do bram garażowych PHEBE BT A

Siłownik elektromechaniczny przeznaczony do zastosowań rezydencjalnych oraz do automatyzacji uchylnych drzwi garażowych. Wbudowana centrala sterująca umożliwia kierowanie drugim siłownikiem w przypadku montażu na dużych bramach lub bramach z drzwiami dla pieszych. Dzięki technologii mikroprocesorowej możliwe jest precyzyjne sterowanie momentem obrotowym silników przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

Automatyka do bram garażowych Bydgoszcz BFT PHEBE

Automatyka do bram skrzydłowych PHEBE

Siłownik elektromechaniczny przeznaczony do użytku rezydencjalnego oraz automatyzacji uchylnych drzwi garażowych. Wbudowana centrala sterująca umożliwia kierowanie drugim siłownikiem przy montażu na bramach o dużych wymiarach lub bramach z drzwiami dla pieszych. Dzięki zastosowanej technologii mikroprocesorowej sterowanie momentem obrotowym silników odbywa się z najwyższą precyzją, przy pełnym zachowaniu bezpieczeństwa.

Napę do bramy garażowej BFT ARGO BT A

Siłownik elektromechaniczny o napięciu 24 V przeznaczony do segmentowych bram garażowych, montowanych zarówno w środowiskach mieszkalnych, jak i przemysłowych czy handlowych. Solidna konstrukcja mechaniczna i zaawansowana technologia mikroprocesorowa zastosowana w centrali sterującej umożliwiają intensywne użytkowanie siłownika, zapewniając jednocześnie jego maksymalną skuteczność i trwałość. Dzięki systemowi kontroli momentu obrotowego D-Track oraz wirtualnemu enkoderowi, osiągana jest precyzyjna kontrola ruchu skrzydła i wykrywanie ewentualnych przeszkód. Dodatkowo, unikalna funkcja szybkiego programowania wyłączników krańcowych odbywa się za pomocą sterownika zdalnego, co znacząco ułatwia proces instalacji.

Podziemny napęd do bram skrzydłowych SUB

Siłownik hydrauliczny przeznaczony do wyjątkowo intensywnego użytkowania przy uchylnych bramach garażowych. Zaprojektowany, aby sprostać najbardziej wymagającym warunkom eksploatacji, łączy w sobie siłę i niezawodność charakterystyczną dla tego typu siłowników hydraulicznych.

Automatyka do bram przemysłowych Bydgoszcz

Napędy do bram przemysłowych segmentowych i składanych o powierzchni do 45 m2

Napędy do bram przemysłowych segmentowych i składanych

Siłowniki BFT do przemysłowych bram segmentowych i składanych występują w dwóch wariantach: elektromechanicznym, przeznaczonym do otwierania skrzydeł o powierzchni nawet 45 metrów kwadratowych, odpowiednim do średnio intensywnej eksploatacji, oraz hydraulicznym, dedykowanym do wszystkich składanych bram przemysłowych poddawanych bardzo intensywnej eksploatacji.

Te systemy automatyki BFT doskonale sprawdzają się w różnych środowiskach, zarówno komercyjnych, jak i przemysłowych. Mogą być wyposażone w funkcję D-Track, specjalnie zaprojektowaną do regulacji prędkości otwierania w zależności od przeszkód, na jakie brama segmentowa lub przemysłowa może natrafić w trakcie ruchu.

Automatyka do bram przemysłowych BFT Bydgoszcz

Napędy do bram przemysłowych PEGASO B CJA AUTO

Siłowniki do bram przemysłowychj BFT PEGASO B CJA AUTO

Siłownik elektromechaniczny zasilany prądem, przeznaczony do półintensywnej eksploatacji, dedykowany automatyzacji segmentowych bram przemysłowych o powierzchni do 25 m² (model Pegaso B Cja 625) lub do 45 m². Maksymalna prędkość otwierania wynosi 24 obr./min., a maksymalny moment obrotowy to 70 Nm (dla modelu Pegaso B Cja625) oraz 100 Nm (dla modelu Pegaso B Cja 645). Siłownik wyposażony w enkoder absolutny, umożliwiający szybką regulację z poziomu podłogi.

Napędy do bram przemysłowych PEGASO B CJA AUTO

Automatyka do bram przemysłowych BFT PEGASO B CJA UP

Siłownik elektromechaniczny zasilany prądem przeznaczony do eksploatacji w warunkach półintensywnych, dedykowany automatyzacji segmentowych bram przemysłowych o powierzchni do 25 m² (model Pegaso B Cja 625) lub 45 m². Maksymalna prędkość otwierania wynosi 24 obr./min, a maksymalny moment obrotowy to 70 Nm (dla modelu Pegaso B Cja 625) oraz 100 Nm (dla modelu Pegaso B Cja 645). Siłownik wyposażony w enkoder absolutny, co umożliwia szybką regulację z poziomu podłogi.

Automatyka do bram przemysłowych BFT FORB dystrybucja Bydgoszcz

Automatyka do bram przemysłowych FORB

Siłownik hydrauliczny, przeznaczony do bardzo intensywnego użytkowania przy przemysłowych bramach składanych, maksymalnie dwa panele na skrzydło. Został zaprojektowany, aby sprostać najtrudniejszym warunkom eksploatacji, łącząc w sobie siłę i niezawodność typową dla siłowników hydraulicznych.

Automatyka do bram przemysłowych BFT IGEA LB

Zestaw siłowników elektromechanicznych zasilanych napięciem 230 V przeznaczonych do przemysłowych drzwi składanych, obsługujących do dwóch paneli na bramę. Dodatkowo, są one dostępne również w wersji zasilanej napięciem 24V, co gwarantuje najlepsze zabezpieczenie przed zgnieceniem oraz zapewnia maksymalną precyzję w procesie przesuwu i zwalniania.

Trudna decyzja?
Doskonale znamy dostępne na rynku produkty i rozwiązania.
Pomożemy Ci dokonać wyboru!

Automatyka do bram - akcesoria

W ofercie oprócz kompletnych napędów marki BFT posiadamy wszystkie niezbędne akcesoria służące do rozbudowy systemów, elementy serwisowe mechaniczne i elektroniczne.

 1. adaptery
 2. akcesoria do centrali sterujących
 3. akcesoria do obsługi ręcznej
 4. akcesoria do punktu dostępu pojazdów
 5. akcesoria montażowe
 6. akcesoria ramion i przeciwciężarów
 7. karty rozszerzające
 8. blokady przeciwwłamaniowe
 9. czujniki
 10. elektroniczne ograniczniki ruchu
 11. elektrozamiki
 12. fotokomórki do bram automatycznych
 13. koła zebate
 14. lampy ostrzegawcze led do bram 24V i 230 V
 15. nadajniki
 16. obejmy
 17. obudowy
 18. odbiorniki radiowe do bram
 19. oprogramowanie
 20. plakietki
 21. podstawy montażowe
 22. profile gumowe
 23. przewody łączące
 24. ramiona montażowe
 25. rezystory grzejne
 26. rury
 27. skrzynie fundamentowe
 28. systemy blokujące
 29. szyny z paskiem
 30. szyny łąńcuchowe
 31. uchwyty
 32. uchwyty do obsadzania skrzydeł wewnętrznych
 33. urządzenia zabezpieczające 0 kolumny i akcesoria instalacyjne
 34. urządzenia zabezpieczające – krawędziowe listwy zabezpieczające
 35. wkładki antywibracyjne
 36. wsporniki
 37. wyłączniki kluczykowe i cyfrowe do bram automatycznych, przejazdów i urządzeń elektrycznych
 38. zasilacze
 39. zawiasy
 40. zestawy baterii do centrali sterujących
 41. zestawy akcesoriów
 42. zębatki

BFT napędy do bram opinie

Automatyka do bram - zaufane opinie Ceneo

W tym segmencie uważam, że napęd jest bezkonkurencyjny i jak zawsze przy BFT jakość wykonania jest świetna. U mnie działa w domu i w firmie.

Wojciech Olszewski

Bydgoszcz

Automatyka do bram - zaufane opinie Ceneo

Nie ma co się rozwodzić. Napęd działa jak powinien. Nie ma z nim żadnych problemów, nie zacina się i przede wszystkim nie jest drogi.

Filip K.

Solec Kujawski

Automatyka do bram - zaufane opinie Ceneo

Do bramy skrzydłowej pasuje jak ulał. Napęd działa sprawnie, a co najważniejsze nie jest drogi.

Wiesław Nowak

Inowrocław

Automatyka do bram - zaufane opinie Ceneo
Dla mnie był to faworyt ze względu na kwestie bezpieczeństwa i jestem zadowolony z tego aspektu. Napęd cechuje się wysoką kulturą pracy - jest cichy i otwiera się szybko. Jest solidnie wykonany i nie ma z nim żadnych problemów.
Zalety

Jan Klera

Bydgoszcz

Automatyka do bram - zaufane opinie Ceneo

Mocny napęd o wysokiej kulturze pracy. Montowany rok temu, jak do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów. Robiony był przez PHU Wimar - eksperta BFT otrzymałem dodatkowe 3 miesiące gwarancji.

Maciej Janicki

Łochowo

Automatyka do bram - zaufane opinie Ceneo

Świetny zestaw. Montowany u mnie w ubiegłym roku. Brama jeździ sprawnie i bez awarii. Cena ok i jakość idealna.

Joanna Budnik

Sępólno Kraj.

Automatyka do bram - zaufane opinie Ceneo

Napęd działa jak należy, nie mam żadnych uwag. Brama jeździ szybko, cicho i sprawnie. Nic złego się nie dzieje.

Kris

Łochowo

Automatyka do bram - zaufane opinie Ceneo

Bezproblemowy montaż. Jak dla mnie rozsądnie wydane pieniądze. Miałem obawy jak siłownik przetrwa duże mrozy, w ziemie, ale bardzo dobrze sobie z nimi poradził

Mateusz Moczulski

Toruń

Automatyka do bram - zaufane opinie Ceneo

Co tu dużo gadać. Klasa sama w sobie. Siłownik na lata. Plus za bardzo cichutkie działanie

Marcin Rezmer

Białe Błota

Automatyka do bram - zaufane opinie Ceneo

Brama otwierana jest kilka razy dziennie i napęd spokojnie daje radę jak na to ile ma pracy. Dobrze sprawdza się przy intensywnej pracy.

Martyna Wójcik

Łabiszyn

Automatyka do bram - zaufane opinie Ceneo

Nie mogłem lepiej trafić. Siłownik używany codziennie, często pracuje w skrajnych warunkach pogodowych i sobie radzi. Póki co brak usterek i brak problemów technicznych, a także cicha praca, po której można poznać, że sprzęt zasługuje na swoją opinię

Marek Konkol

Złotniki Kujawskie

Automatyka do bram - zaufane opinie Ceneo

Napęd działa bardzo dobrze i nie zacina się.

Emil Graczykowski

Świecie

Automatyka do bram - zaufane opinie Ceneo

Brama otwiera się cicho. Funkcja wykrywania przeszkód zapewnia bezpieczeństwo, a radioodbiornik może zapamiętać dużą ilość pilotów.

Tomasz Mazurski

Osielsko

Automatyka do bram - zaufane opinie Ceneo

Nowocześnie wygląda, ale tradycyjnie (bezawaryjnie) działa i to mi się podoba. Zakupiony dobrze funkcjonuje i za to go oceniam jako profesjonalny.

Jacek Lisiecki

Przyłęki

Automatyka do bram - zaufane opinie Ceneo

Fajny i niedrogi napęd do bram skrzydłowych. Mimo niewielkiej ceny pracuje bardzo wydajnie zarówno przy otwieraniu jak i zamykaniu bramy. Mały problem przy programowaniu centralki i instalacji.

Łukasz Miętkiewicz

Brzoza

Automatyka do bram - zaufane opinie Ceneo

Fachowcy właśnie dwa dni temu zamontowali ten siłownik. Działanie jest płynne, siłownik nie szarpie. Moim zdaniem warto tyle zapłacić za siłownik.

Tomek Szews

Drzewce