Bramy magazynowe to newralgiczne miejsce, przez które następuje największa utrata ciepła. Dlaczego tak się dzieje, pomimo faktu, że brama jest dobrej jakości i według zaleceń producenta cechuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepłą? Przez bramy magazynowe transportowane są ładunki a na czas załadunku czy rozładunku segmentowe bramy przemysłowe muszą pozostać otwarte. To właśnie wtedy chłodne powietrze z zewnątrz wnika do środka i wychładza wnętrze.
Istnieje proste rozwiązanie problemu związanego z utratą ciepła przez bramę magazynową, która przez długi czas musi pozostawać otwarta. Do doszczelniania otworów bramowych wykorzystuje się niedrogie ale niezwykle skuteczne kurtyny paskowe. Przegrody PCV wykonuje się z foliowych pasów mocowanych na stalowych wieszakach. Zwisające swobodnie pasy produkuje się z elastycznej folii. Kurtyna paskowa zapobiega mieszaniu się ciepłych i zimnych mas powietrza występujących wewnątrz i na zewnątrz obiektu. W czasie, kiedy brama magazynowa musi pozostać otwarta aby umożliwić przejazd wózków jezdnych z ładunkami na paletach, kurtyna paskowa zabezpiecza światło otworu. Podczas przejazdu czy przechodzenia pasy z łatwością się rozchylają po czym samoczynnie wracają do swojego pierwotnego położenia.
Dzięki wykorzystaniu kurtyn paskowych jakimi doszczelnia się bramy magazynowe, w skali roku można zaoszczędzić aż do 45% kosztów energii cieplnej, niezbędnej do utrzymania zadanej temperatury wewnątrz hali magazynowej. Folia PCV wykorzystywana do produkcji kurtyn charakteryzuje się niskim współczynnikiem przenikania ciepła λ = 0,17 [W/(m•K)]. Dlatego też pomimo niewielkiej grubości przegrody wahającej się pomiędzy 2-4 mm zapewnia ona izolację termiczną na bardzo wysokim poziomie. Dla porównania dodać można, że współczynnik przenikania ciepła folii PCV jest jednym z najlepszych wśród tworzyw sztucznych. Lepszy wynik ma jedynie Polistyren czyli popularny styropian używany do dociepleń budynków.
Wydawać by się mogło, że gruba folia PCV w kurtynach paskowych będzie stwarzała zagrożenie poprzez ograniczanie widoczności. NIc bardziej mylnego. Poziom przezroczystości folii z jakiej produkuje się kurtyny paskowe wynosi 85%. W praktyce jest to wynik taki sam jak osiągają szyby szklane stosowane w oknach. Dzięki temu operator wózka nie ma najmniejszych problemów z obserwacją przestrzeni za kurtyną. Może w porę dostrzec innych pracowników czy wózki transportowe i uniknąć kolizji.
Dodatkowym atutem kurtyn PCV jest zapobieganie wnikaniu do wnętrza obiektu przez otwarte bramy magazynowe insektów a także gryzoni. Bramy foliowe zapobiegają także wnikaniu wilgoci, zatrzymują opady atmosferyczne, silne podmuchy wiatru. redukują także przeciągi. Dlatego właśnie w znacznym stopniu poprawiają bezpieczeństwo i komfort pracy w hali magazynowej.
This is off canvas menu widget area. To enable it add some widgets into Appearance – Widgets – Menu Section, and go to Customizer – Main menu to set the icon position.