Ogrodzenia z siatki leśniej

Ogrodzenia z siatki leśnej są tymczasowym rodzajem ogrodzenia. Stawia się ją zazwyczaj na placu budowy, aby ogrodzić działkę. Dzięki temu zaznacza się swój obszar czyli własność prywatną. Bez niej nie są widoczne granice i można się spodziewać, że przechodnie będą dokonywać samowolnego poruszania się po posesji. Przez to często dochodzi do zaśmiecania terenu, który w mniemaniu innych jest niczyj. Nierzadko jest to obszar, na którym swobodnie poruszają się zwierzęta, jak chociażby psy z okolicy. Wytyczenie granic działki daje jasny sygnał, iż jest ona czyjąś własnością. Budowa ogrodzenia z siatki leśnej jest zabezpieczeniem swojej posesji przed nieproszonymi gośćmi.

Ogrodzenia z siatki leśniej - rozwiązania tymczasowe

W jakim celu stosuje się ogrodzenia z siatki leśnej?

Ogrodzenia z siatki leśnej mają też na celu ochronę dóbr przed złodziejami. Niestrzeżone place budowy padają często łupem grabieżców, którzy w ten sposób przywłaszczają cudze mienie. Często jest tak, że inwestorzy zanim jeszcze postawią dom zaczynają zakładać ogród. Sieją trawę i sadzą rośliny po to, aby poczuć już domowy klimat.  Zasadzone kwiaty, krzewy i drzewka mogą także stać się obiektem kradzieży. Koszt ogrodzenia z siatki leśnej nie nadszarpnie domowego budżetu, a  może uchronić to, co jest dużo cenniejsze. Warto więc rozważyć czy tego typu wydatek nie będzie tak naprawdę generatorem oszczędności.

Zabezpieczanie terenu czyli ogrodzenie na działce budowlanej

Ogrodzenia z siatki leśnej są elementem zabezpieczającym przed przedostaniem się zwierząt. Jest to szczególnie istotne, gdy teren budowy jest położony blisko lasu. Można uznać to za ochronne ogrodzenie na dziki, lisy oraz inne gatunki zwierzyny, które mogą dokonać zniszczeń. Warto pamiętać, że siatka leśna jako tymczasowy, prowizoryczny płot jest elementem ochronnym przed wniknięciem na teren zagrożenia, ale także przed stanowieniem niebezpieczeństwa dla innych. Plac budowy może z uwagi na występowanie nierówności terenu oraz różnego typu przedmiotów stać się miejscem zagrażającym zdrowiu, a nawet i życiu. Warto chuchać na zimne i mieć w tej kwestii czyste sumienie. Siatka zamyka dostęp do przestrzeni wokół budowy. Nie dostanie się tam nikt postronny, który dokona degradacji lub sam dozna krzywdy. To drugie zjawisko będzie niestety interpretowane na niekorzyść inwestora, który nie zadbał o dostateczne zabezpieczenie placu wokół budowy swego domu.