Ogrodzenia Betonowe Modułowe Panelowe

Ogrodzenia dla każdego budynku to główna działalność firmy Wimar. W naszej ofercie znajdą Państwo bogaty wybór nowoczesnych ogrodzeń, bram i furtek, które nie tylko podkreślają wyjątkowy styl posesji ale także zabezpieczają ją przed dostępem osób niepożądanych.  Nasze ogrodzenia to propozycja zarówno dla właścicieli domów, zarządców osiedli, deweloperów, zarządców obiektów sportowych, właścicieli lokali handlowych, usługowych jak restauracje czy hotele. Nasze funkcjonalne i estetyczne ogrodzenia chronią także obiekty przemysłowe, siedziby firm czy obiekty użyteczności publicznej.

Nowoczesne ogrodzenia Joniec Bydgoszcz

Nasza oferta to sprzedaż elementów do budowy ogrodzenia a także kompleksowa usługa budowy ogrodzeń od fundamentów po montaż furtek, paneli, bram i automatyki sterującej. Pośród szerokiej gamy produktów i usług każdy znajdzie rozwiązania, które świetnie wkomponują się w przestrzeń wokół posesji. Nowoczesne ogrodzenia w naszej ofercie:

Ogrodzenia modułowe Bydgoszcz Toruń Łochowo Nakło

Ogrodzenia modułowe / betonowe

Ogrodzenia łupane imitacja kamienia

Ogrodzenia łupane

Przęsła panelowe, bramy i furtki

Przesła panelowe, bramy, Furtki

Daszki betonowe do murowanych słupków ogrodzeniowych

Daszki betonowe

Panele ogrodzeniowe Bydgoszcz Wimar

Panele ogrodzeniowe

Podmurówki betonowe pod przęsła ogrodzeniowe

Podmurówki betonowe

Skrzynki na listy z domofonami do ogrodzeń

Skrzynki na listy i domofony

betonowe mury oporowe

Mury oporowe

Napędy do bram przesuwnych i skrzydłowych

Napędy do bram

Szlabany

Ogrodzenia na raty

10 x 0%

Podpisz umowę kredytową do 31.05.2024 roku i rozłóż koszt ogrodzenia na korzystne raty. Realizację możemy rozpocząć w dogodnym dla Ciebie terminie – nawet w II połowie bieżącego roku.

Ogrodzenia modułowe Bydgoszcz

Znajdujące się w naszej ofercie ogrodzenia modułowe Joniec to nieskończoność pomysłów aranżacyjnych i prostota montażu. Wysoka estetyka jaką cechują się ogrodzenia modułowe pozwala dopasować komponenty zarówno do nowoczesnych budynków jak i tych starszych postawionych w tradycyjnym stylu. Bloczki modułowe pozwalają na budowę ogrodzeń w postaci pełnego muru całkowicie zasłaniającego posesję. Możliwe jest także zbudowanie na solidnym fundamencie niskiej podmurówki i słupków z daszkami, pomiędzy którymi wstawić można przęsła metalowe, drewniane a także kompozytowe.

Ogrodzenia Wimar Bydgoszcz

Ogrodzenia modułowe Joniec Roma HORIZON

Roma Horizon firmy Joniec, której jesteśmy przedstawicielem na województwo kujawsko-pomorskie to modułowe bloki ogrodzeniowe, które pasują na ogrodzenia zarówno obiektów użyteczności publicznej a także prywatnych domów i firm.  Bez wątpienia zaletą bloczków ogrodzeniowych Roma Horizon jest łatwość i szybkość montażu. Szeroka paleta barw pozwala dopasować kolor ogrodzenia z elewacjami w tonacjach ciepłych a także zimnych.  Ogrodzenia modułowe Roma można murować zalewając je betonem. Możliwe jest także ich łączenie za pomocą kleju bez zalewania.

Ogrodzenia modułowe realizacje Bydgoszcz, Toruń, Łochowo, Koronowo, Sicienko, Zielonka, Łochowice, Szubin, Złotniki Kujawskie, Nowa Wieś Wielka, Brzoza, Nakło, Osielsko, Wilcze, Niemcz, Sępólno Krajeńskie

W jakich kolorach dostępne są ogrodzenia modułowe Roma Horizon?

Dostępne kolory bloczków modułowych to amber, biały, grafit, marengo, nero, onyx, piryt, platinum. Z uwagi na różnorodność ustawień grafiki i monitorów w rzeczywistości kolory mogą różnić się od tych widocznych na zdjęciu.

Ogrodzenia Wimar Bydgoszcz

Ogrodzenie betonowe Bydgoszcz Roma PERFECT

Roma Perfect to bloczki modułowe z efektem postarzenia po zastosowaniu technologii Scratch. Faktura powierzchni sprawia wrażenie jakby przez wieki bloki skalne opierały się niszczycielskim siłą przyrody. Dzięki technologii Scratch na powierzchni ścian bloczków betonowych powstają niepowtarzalne, skośne rysy i dłutowania o różnej głębokości. Krawędzie i narożniki są nieregularne i uwidaczniają  fragmenty kruszywa. Taki wygląd bloczków przez wielu może zostać uznany za ich wadę produkcyjną. Jest to jednak zamierzony efekt dzięki któremu uzyskują surowy i wyjątkowy wygląd.

Ogrodzenia modułowe realizacje Toruń, Świecie, Łochowo, Łochowice, Białe Błota, Prądki, Przyłęki, Dąbrowa Chełmińska, Złotniki Kujawskie, Nowa Wieś Wielka, Brzoza, Czarnowo, Ostromecko, Lisi Ogon, Murowaniec. Pawłówek

W jakich kolorach dostępne są ogrodzenia modułowe Roma Perfect?

Dostępne kolory bloczków modułowych Perfect to Dioryt, Milos, Morion. Z uwagi na różnorodność ustawień grafiki i monitorów w rzeczywistości kolory mogą różnić się od tych widocznych na zdjęciu.

Ogrodzenia Wimar Bydgoszcz

Ogrodzenie modułowe Roma CLASSIC

Ogrodzenie betonowe Roma Classic to aktualnie najczęściej budowane ogrodzenia. Prostota i elegancja doskonale współgrają z architektura obecnie budowanych domów i budynków publicznych czy formowych. Kształt modułów betonowych pozwala na stawianie zarówno klasycznych ogrodzeń z niską podmurówką, wąskimi słupkami i panelami a także bardziej okazałych ogrodzeń z wyższą podmurówką i szerokimi słupkami aż po mury, które całkowicie odgradzają posesję od ulicy. Bez wątpienia zaletą bloczków jest szybki i prosty montaż, który skraca czas budowy ogrodzenia betonowego.

Ogrodzenia modułowe realizacje Dobrcz, Żołędowo, Koronowo, Bydgoszcz, Żnin, Kcynia, Więcbork, Łabiszyn, Ciele, Łochowo, Szubin, Solec Kujawski, Cierpice, Prądocin, Rynarzewo, Lipniki, Murowaniec, Potulice

W jakich kolorach dostępne są ogrodzenia modułowe Roma Classic?

Dostępne kolory ogrodzeń betonowych Roma Classic to Gagat, Onyx, Topaz. Z uwagi na różnorodność ustawień grafiki i monitorów w rzeczywistości kolory mogą różnić się od tych widocznych na zdjęciu.

Ogrodzenia łupane Wimar Bydgoszcz

Bloczki łupane cechują się powierzchnią przypominającą naturalne kamienie. Ich struktura jest odporna na uszkodzenia mechaniczne a także na niekorzystne warunki atmosferyczne jak opady, niskie oraz wysokie temperatury, wiatr i przenoszone za jego pomocą drobinki piasku czy kurz. Powyższe czynniki zwiększają żywotność ogrodzenia, które może chronić posesję przez wiele lat. Łupana struktura bloczków powstaje dzięki nowoczesnej technologii mechanicznego łupania, w wyniku którego bloczki uzyskują naturalne wyłamania. Dzięki tej technice każdy element ogrodzenia jest niepowtarzalny. Godnym uwagi jest fakt, że bloczki nie wymagają fugowania dzięki czemu nie tylko wzrasta estetyka ogrodzenia ale także jego trwałość.

Ogrodzenia Wimar Bydgoszcz

Ogrodzenie bloczki łupane Gorc de Luxe GL22 i GL22/8

Bloczki ogrodzeniowe łupane swoim wyglądem przypominają naturalny kamień. Mechanicznie łupane powierzchnie cechują się niepowtarzalnymi i naturalnymi wyłamaniami, które nadają bloczkom szlachetnego wyglądu, który do złudzenia przypomina naturalny piaskowiec. Dzięki charakterystycznym pionowym i poziomy spoinom możliwe jest łączenie elementów bez konieczności fugowania.

Bloczki GL22/8 to dodatkowe elementy o wysokości 8 cm, które zwiększają możliwości aranżacji ogrodzenia. Występują jednak tylko w czterech wersjach kolorystycznych.

Ogrodzenia łupane realizacje Łochowice, Łochowo, Prądki, Zielonka, Murowaniec, Czarnowo, Osielsko, Dąbrowa Chełmińska, Toruń, Świecie, Tuchola, Inowrocław, Pawłówek, Bydgoszcz, Koronowo, Mąkowarsko

W jakich kolorach dostępne są bloczki łupane Joniec GL22 i GL 22/8?

Dostępne kolory bloczków łupanych GL22 to Alaska, Bronzyt, Czarny, Getyt, Onyx, Piaskowy, Piryt, Silver, Vera. Z uwagi na różnorodność ustawień grafiki i monitorów w rzeczywistości kolory mogą różnić się od tych widocznych na zdjęciu.

Ogrodzenia Wimar Bydgoszcz

Ogrodzenie łupane GL38 i GL38/8

Bloczki ogrodzeniowe łupane Gorc de Luxe GL38 to większy odpowiednik Bloczków GL22. Podobnie jak niższa wersja bloczki cechuje mechanicznie łupana powierzchnia, dzięki czemu do złudzenia imitują one naturalny kamień. W wersji GL38 dostępne są także cztery wersje kolorystyczne bloków o wysokości 8 cm, co daje dużo więcej opcji aranżacyjnych a ogrodzenie w takim układzie nabiera majestatycznego i dostojnego wyglądu.

Ogrodzenia łupane realizacje Toruń, Świecie, Łochowo, Łochowice, Białe Błota, Prądki, Przyłęki, Dąbrowa Chełmińska, Złotniki Kujawskie, Nowa Wieś Wielka, Brzoza, Czarnowo, Ostromecko, Lisi Ogon, Murowaniec. Pawłówek

W jakich kolorach dostępne są bloczki ogrodzeniowe Gorc de Luxe GL38 a także GL38/8?

Dostępne kolory bloczków łupanych Gorc de Luxe GL38 i GL38/8 to Alaska, Bronzyt, Czarny, Getyt, Onyx, Piaskowy, Piryt, Silver, Vera. Z uwagi na różnorodność ustawień grafiki i monitorów w rzeczywistości kolory mogą różnić się od tych widocznych na zdjęciu.

Ogrodzenia Wimar Bydgoszcz

Gorc Top ogrodzenia łupane Scratch

Klasyka i naturalność w jednym. Bloczki łupane posiadają powierzchnię łupaną z 2 stron a dodatkowo  4 ścianki poddane zostały technologii Scratch, która nadaje jej specyficzne dłutowania imitujące opieranie się ogrodzenia niekorzystnym warunkom atmosferycznym przez dekady. Bloczki Top doskonale sprawdza się jako elementy do budowy wysokich murów i ogrodzeń.

Ogrodzenia łupane Gorc Top realizacje Dobrcz, Żołędowo, Koronowo, Bydgoszcz, Żnin, Kcynia, Więcbork, Łabiszyn, Ciele, Łochowo, Szubin, Solec Kujawski, Cierpice, Prądocin, Rynarzewo, Lipniki, Murowaniec, Potulice, Toruń, Sępólno Krajeńskie, Wilcze

W jakich wersjach kolorystycznych dostępne są bloczki łupane Gorc Top?

Dostępne kolory bloczków łupanych ogrodzeniowych Top to Bronzyt, Czarny, Onyx, Piryt, Silver. Z uwagi na różnorodność ustawień grafiki i monitorów w rzeczywistości kolory mogą różnić się od tych widocznych na zdjęciu.

Przęsła ogrodzeniowe, furtki, bramy Bydgoszcz

Metalowe przęsła ogrodzeniowe to elementy ogrodzenia, które nie tylko zabezpieczają posesję ale także gwarantują jej atrakcyjny wygląd. Nadają one ogradzanemu budynkowi niepowtarzalnego i nowoczesnego wyglądu. Ich dodatkowym atutem bez wątpienia jest wysoka trwałość a także odporność na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Oczywiście przęsło ogrodzeniowe to tylko jeden z elementów całego ogrodzenia. Do całkowitego zabezpieczenia terenu potrzebna będzie też furtka i brama w tym samym wzorze i kolorystce co przęsła ogrodowe.

Przęsła Wimar Bydgoszcz

Przęsła ogrodzeniowe panelowe

Przęsła ogrodzeniowe, panelowe z metalu to idealne wypełnienie betonowego ogrodzenia o nowoczesnym wyglądzie. Możliwy jest montaż równolegle do powierzchni słupka (tzw. palisada) lub pod kątem (tzw. żaluzja). Wykonane z blachy ocynkowanej (gatunek DX51) panele można zestawiać ze sobą w różnych odległościach, dzięki czemu przęsło metalowe zyskuje mniejszą lub większą przezierność.

Na uwagę zasługuje grubość zabezpieczającej przęsło ogrodowe Joniec powłoki ocynku, która wynosi 275g/m2. Dodatkowo grubość powłoki lakierniczej wynosi 60 μm.

Przęsła ogrodzeniowe Toruń, Bydgoszcz, Łochowo, Wilcze, Czarnowo, Brzoza, Inowrocław, Żnin, Nakło, Potulice, Sicienko, Koronowo, Osowa Góra, Pawłówek, Prądki, Zielonka, Lipniki, Drzewce, Mochle

Standardowe kolory przęseł ogrodowych

Kolory w jakich dostępne są przęsła ogrodzeniowe, metalowe: RAL 7016, RAL 7039, RAL 7042, RAL 9005. Z uwagi na różnorodność ustawień grafiki i monitorów w rzeczywistości kolory mogą różnić się od tych widocznych na zdjęciu.

Gotowe przęsła ogrodzeniowe Joniec

 • VERO wykonane z profili 80×20 mm, standardowa przerwa pomiędzy profilami wynosi 60 mm, może ona być jednak regulowana
 • COMO przęsła wykonane z profilu 80×20 mm z doskonałym zabezpieczeniem antykorozyjnym – 5 lat gwarancji!
 • OPTIMA wykonane z profili metalowych 80×20 mm dostępne w czterech wariantach prześwitu pomiędzy profilami
  • Classic – prześwit 80 mm, rozmiar przęsła 104×202 cm
  • Balance – prześwit 60 mm, rozmiar przęsła 106×202 cm
  • Prestige – prześwit 40 mm, rozmiar przęsła 104×202 cm
  • Max – prześwit 20 mm, rozmiar przęsła 108×202 cm
Przęsła gabionowe Wimar Bydgoszcz

Przęsła gabionowe Bydgoszcz

Gabiony to wykonane z blachy ocynkowanej i drutu o średnicy 3 mm przęsła ogrodzeniowe, które można wypełniać w całość lub części kamieniami, szkłem itp. Dzięki wypełnianiu poszczególnych przedziałów przęsła gabionowe zyskują indywidualny charakter, który ponadto wpływa na przezierność ogrodzenia.

Przęsła gabionowe Toruń, Świecie, Łochowo, Łochowice, Białe Błota, Prądki, Przyłęki, Dąbrowa Chełmińska, Złotniki Kujawskie, Nowa Wieś Wielka, Brzoza, Czarnowo, Ostromecko, Lisi Ogon, Murowaniec. Pawłówek

W jakich kolorach dostępne są bloczki ogrodzeniowe Gorc de Luxe GL38 a także GL38/8?

Kolory w jakich dostępne są przęsła ogrodzeniowe, gabionowe: RAL 7016, RAL 7039, RAL 7042, RAL 9005. Z uwagi na różnorodność ustawień grafiki i monitorów w rzeczywistości kolory mogą różnić się od tych widocznych na zdjęciu.

Bramy panelowe Bydgoszcz

Bramy panelowe, metalowe

Metalowe bramy panelowe wykonuje się z blachy ocynkowanej DX51. Podobnie jak w przypadku paneli ogrodzeniowych bramy pokrywa się powłoką cynku o grubości 275 g/m2 a także powłoką lakiernicza o grubości 60 μm.

Realizacje Dobrcz, Żołędowo, Koronowo, Bydgoszcz, Żnin, Kcynia, Więcbork, Łabiszyn, Ciele, Łochowo, Szubin, Solec Kujawski, Cierpice, Prądocin, Rynarzewo, Lipniki, Murowaniec, Potulice, Toruń, Sępólno Krajeńskie, Wilcze

bramy panelowe Joniec Bydgoszcz

Kolory powłok lakierniczych przęseł bram ogrodzeniowych

Dostępne kolory RAL 7016, RAL 7039, RAL 7042, RAL 9005. Z uwagi na różnorodność ustawień grafiki i monitorów w rzeczywistości kolory mogą różnić się od tych widocznych na zdjęciu.

Wzory bram panelowych Joniec

 • VERO dwuskrzydłowa brama zamontowana na słupach 100×100 mm, wypełniona profilami 80×20 mm
 • VERO przesuwna brama wypełniona profilami 80×20 mm, rama i przeciwwaga wykonana z profili 60×40 mm
 • COMO dwuskrzydłowa brama zamocowana na słupach 100×100 mm, wypełniona przęsłami 80×20 mm
 • COMO przesuwna z profili o wymiarach 80×20 mm, szkielet i przeciwwaga z profili 60×40 mm
Furtki panelowe Bydgoszcz Nakło

Furtki ogrodzeniowe Bydgoszcz

Furtki panelowe Joniec Bydgoszcz to jednoskrzydłowe elementy ogrodzenia wykonane z profili Como lub Vero o wymiarach 80×20 mm. Panelowa furtka zamocowana jest na dwóch zawiasach opartych na podkładkach metalowych a także PCV, które zapewniają im płynność ruchu w każdych warunkach pogodowych.

Standardowa furtka montowana jest na słupach o wymiarach 80×80 mm. Zapewniają one optymalną stabilność konstrukcji. Oczywiście furtka ogrodzeniowa zabezpieczona jest przed korozją powłoką cynkową a także powłoką lakierniczą. Produkt objęty jest 5 letnią gwarancją producenta.

Furtki ogrodzeniowe Bydgoszcz, Toruń, Nakło, Łochowice, Przyłęki, Drzewce, Murowaniec, Nakło, Paterek, Koronowo, Czarnowo, Ostromecko, Wilcze, Osielsko, Niemcz, Jarużyn, Żołędowo, Dobrcz, Borówno

Panelowe furtki do ogrodzeń

W jakich kolorach dostępne są furtki ogrodzeniowe w wersji panelowej?

Kolory w jakich dostępne są furtki panelowe RAL 7016, RAL 7039, RAL 7042, RAL 9005. Z uwagi na różnorodność ustawień grafiki i monitorów w rzeczywistości kolory mogą różnić się od tych widocznych na zdjęciu.

Daszki betonowe na ogrodzenia i mury oporowe

Daszki betonowe służą do wykańczania słupków i murków ogrodzeniowych a także murów oporowych z kamienia czy cegieł. Chronią je przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych jak deszcz, śnieg, mróz a także wiatr. Zapobiegają wnikaniu od góry wody do szczelin w ogrodzeniu, które w wyniku działania mrozu mogłoby zostać uszkodzone.

Jaki daszki betonowe mamy w ofercie?

 • Roma Horizon w kolorach: Amber, Biały, Grafit, Marengo, Nero, Onyx, Piryt, Platinum, w dwóch wersjach: daszek słupkowy i daszek na murek.
 • Roma Classic w kolorach: Gagat, Onyx, Topaz, w dwóch wersjach: daszek słupkowy i daszek na murek.
 • Roma Perfect w kolorach: Dioryt, Milis, Morion; daszek murkowy czterostronnie drapany – Scratch
 • Gorc de Luxe GL22 Alaska, Bronzyt, Czarny, Getyt, Onyx, Piaskowy, Piryt, Silver, Vera. Dostępne są cztery wersje daszków – daszek dwuspadowy gładki; daszek czterospadowy, gładki; daszek płaski czterostronnie łupany a także daszek płaski dwustronnie łupany.
 • Gorc de Luxe GL38 Alaska, Bronzyt, Czarny, Getyt, Onyx, Piaskowy, Piryt, Silver, Vera. Dostepne są cztery wersje daszków – daszek dwuspadowy gładki; daszek czterospadowy, gładki; daszek płaski czterostronnie łupany a także daszek płaski dwustronnie łupany.
 • Gorc Top: Bronzyt, Czarny, Onyx, Piryt, Silver. dostępne wersje to: daszek czterostronnie łupany, scratch, płaski; daszek dwustronnie łupany, scratch, płaski; daszek dwustronnie łupany, scratch, płaski.
 • Daszek RIO płaski jednostronnie łupany w kolorach Onyx a także Piryt.

Betonowe daszki ogrodzeniowe

Panele ogrodzeniowe, drutowe Bydgoszcz i okolice

Panele ogrodzeniowe lub inaczej kratowe produkuje się ze zgrzewanego drutu o dużej odporności mechanicznej. Przęsła kratowe w naszej ofercie mogą być zabezpieczone antykorozyjnie w dwojaki sposób. Pierwszą metoda jest cynkowanie ogniowe. Druga metoda to cynkowanie galwaniczne i powlekanie drutu dodatkową warstwą poliestrową. Przy drugiej opcji klient ma do wyboru kolor ogrodzenia z pełnej palety RAL. Montowane przez nas panele ogrodzeniowe firmy Wiśniowski objęte są 10 letnią gwarancją producenta.

Panele ogrodzeniowe to szybka i ekonomiczna forma wygradzania terenu. Stosowane są zarówno do budowy ogrodzeń posesji prywatnych jak i terenów przemysłowych, handlowych a także sportowych. Za ich pomocą bardzo często stawiamy ogrodzenia parków, ogrodów, placów zabaw, placówek oświatowych i opiekuńczych a także budynków użyteczności publicznej.

Przykłady ogrodzeń z paneli kratowych

Ogrodzenia panelowe Bydgoszcz Łochowo Koronowo Toruń

Potrzebujesz informacji o cenie, rozmiarze paneli kratowych?
Skontaktuj się z naszym doradcą klienta, który przygotuje dla Ciebie darmową wycenę obejmującą:
panele, słupki, elementy mocujące, podmurówki, furtki, bramy a także automatykę

Łączniki i podmurówki betonowe

Podmurówki prefabrykowane a także łączniki betonowe to gotowe elementy, które pozwalają na szybkie i tanie przygotowanie podstawy pod ogrodzenie panelowe lub siatkowe.

Podmurówka betonowa Bydgoszcz

Czasochłonne kopanie, szalowanie i wylewanie murków ogrodzeniowych to już historia. Podmurówka ogrodzeniowa to nowoczesny prefabrykat betonowy w postaci belek o wysokości 20 cm, 25 cm a także 30 cm. Pasuje on do wszystkich ogrodzeń panelowych i siatkowych. Podmurówki ogrodzeniowe łączy się ze sobą za pomocą łączników betonowych, które dodatkowo służą do montażu słupków.

Łączniki betonowe do budowy ogrodzeń

Łączniki betonowe służą do łączenia ze sobą desek (podmurówek betonowych) pod ogrodzenia siatkowe lub panelowe. Występują dwa rodzaje łączników: proste do budowy prostych odcinków ogrodzenia a także narożne stosowane jak nazwa wskazuje do łączenia podmurówek betonowych w narożnikach. Wysokość łączników jest dopasowana do wysokości belek betonowych.

Podmurówki betonowe pod ogrodzenia kratowe i siatkowe

Ogrodzenia betonowe Inowrocław Nakło Sępólno Krajeńskie

Ogrodzenia nowoczesne - podążaj za trendami

Nowoczesne trendy dotyczące rodzajów ogrodzeń są ciekawą inspiracją dla wszystkich, którzy chcą osiągnąć stylowy design swojej posesji. Niektórzy za pomocą ogrodzenia chcą jak najbardziej chronić swoją prywatność. Ich rolą jest odgrodzenie od warunków zewnętrznych oraz niwelowanie wszelkich bodźców dźwiękowych. Taką akustyczną barierę mogą stanowić chociażby ogrodzenia betonowe panelowe. Doskonale wygłuszają hałas, zapewniając mieszkańcom przestrzeń do odprężenia i relaksu. Ponadto beton jest aktualnie atrakcyjnym aranżacyjnie surowcem, który można spotkać we wnętrzu domu, jak i na terenie do niego przyległym.

Ogrodzenia z bloczków betonowych Bydgoszcz, Koronowo, Łochowo, Białe Błota

Ogrodzenia z bloczków betonowych są niezwykle efektowne. Stanowią masywny, stabilny rodzaj ogrodzenia, który cechuje się wyjątkową trwałością. Zastosowanie określonych czynności pielęgnacyjnych pozwoli przywrócić zanieczyszczonym elementom betonowym ich pierwotny blask. W tym celu warto używać preparatów, które są przeznaczone do tego typu ogrodzeń. Beton urzeka swoją fakturą, ale także i pięknymi odcieniami szarości, która aktualnie bezsprzecznie króluje, zarówno we wnętrzach, jak i w aranżacjach zewnętrznych.

Ogrodzenia na miarę dwudziestego pierwszego wieku

Współczesne ogrodzenia to także konstrukcje z metalu lub drewna. Połączenie tych dwóch surowców ma niezwykły urok. Metal jest przejawem prostoty i minimalizmu. Drewno natomiast zdaje się ten wizerunek ocieplać. To znakomity mariaż, który stanowi wizualną ucztę dla oka. Popularnym wyborem są także kamienie naturalne, które są trwałym budulcem ogrodzeń. Idealnie odnajdą się w zestawieniu z budownictwem nowoczesnym. Zastanawiając się czym ogrodzić działkę można dojść do wniosku, iż tworzywa przeznaczone do tego celu znajdują się obok nas. Inspiracje naturą i przyrodą od kilku już lat trwale panują we wnętrzach oraz na ogrodach, podwórkach.

Niepowtarzalne ogrodzenie z kamienia Inowrocław

Kamienne ogrodzenia są geometryczną konstrukcją, która prezentuje wysoką formę estetyki. Chcąc zburzyć lub przełamać geometryczny ład uzyskany poprzez identyczne sekwencje kamiennych płyt, można wybrać gabiony lub zastosować nieregularny kamień polny. W taki sposób nie uzyskuje się powtarzalności, ale oryginalny, kreatywny wytwór. Wybór ogrodzenia zależy od tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Nowoczesne inspiracje krążą wokół surowców, które są silnie skorelowane ze środowiskiem naturalnym.

Ogrodzenia z kamienia. Surowce naturalne w architekturze

Kamienie naturalne znalazły szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz oraz w zagospodarowaniu terenu wokół domu. Jest to odwołanie do środowiska naturalnego, którego wpływy można zauważyć w  wielu popularnych obecnie stylach, z industrialnym na czele. Połączenie naturalnych surowców takich jak drewno, metal lub kamień jest strzałem w dziesiątkę. Kamień  idealnie nadaje się jako materiał na ogrodzenia. Znakomicie maskuje to, co znajduje się na posesji zapewniając poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Mieszkańcy mogą czuć się swobodnie nie będąc widocznymi dla przechodniów.

Kamienne ogrodzenia Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław

Ogrodzenia z kamienia polnego to sposób na przekształcenie bogactwa natury w pragmatyczny użytek. To obala w pewien sposób mit na temat kamieni, które zdawały  się być w przyrodzie elementami bezużytecznymi.  Okazuje się, że kamienny parkan jest wyjątkowo trwały i nie wymaga specjalnej impregnacji. Dzięki temu staje się bezobsługowym ogrodzeniem terenu, które długotrwale zachowuje pierwotną formę. Brak regularności elementów ogrodzenia jest dodatkowym atutem, który pobudza wyobraźnię przestrzenną. Ponadto ten rodzaj ogrodzenia jest korzystny ekonomicznie –  kamienie można pozyskać własnymi siłami. Jednak budowę takiego ogrodzenia w Bydgoszczy, Łochowie, Koronowie i okolicach warto zlecić naszej profesjonalnej ekipie Wimar.

Murowanie ogrodzenia z pustaków łupanych - stylowe granice posesji

Ogrodzenia z kamienia łupanego są aktualnie jednym z popularniejszych trendów. Walory estetyczne są widoczne na pierwszy rzut oka. Mur z otoczaków lub innych rodzajów skał jest bardzo okazały i dodaje niepowtarzalnego klimatu całości terenu. Zyskuje na tym dom wraz z przyległym terenem. Ogrodzenie staje się jego ozdobą. Dużą zaletą jest trwałość tego typu ogrodzeń. Nie ulegają degradacjom nawet pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych, jak wilgoć, niskie temperatury, wiatr lub promieniowanie słoneczne. Zastanawiając się jaki projekt ogrodzenia wybrać, warto wziąć pod uwagę wykorzystanie różnego rodzaju kamieni naturalnych. Praktyczność idzie tu w parze z estetyką, co jest rozwiązaniem idealnym.

Aranżacja ogrodu. Jakie ogrodzenie wybrać?

Budowa domu to ogromna inwestycja. Dlatego trzeba ją dokładnie zaplanować, aby spełniała wszelkie oczekiwania. Dom ma się stać bezpiecznym azylem dla mieszkańców i służyć im przez lata. Z jednej strony istotny będzie design budynku i terenu wokół niego, z drugiej zaś jego funkcjonalizm. Na estetykę domu wpływa także zagospodarowanie ogrodu oraz rodzaj ogrodzenia, w tym współgrająca z płotem furtka i brama wjadowa. Dopasowanie wszystkich tych elementów wpłynie na wrażenia wizualne. Ogrodzenie przed domem może być wykonane z różnorodnych materiałów. Obecnie popularnym jest stosowanie metalowych ogrodzeń wzbogaconych o elementy powstałe z kamienia naturalnego. Takie połączenie daje niesłychanie piękne efekty.

Ogrodzenia z paneli metalowych

Ogrodzenia panelowe uchodzą za niezwykle trwałe rozwiązanie. Ocynkowane elementy są odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Są chętnie wybierane przez inwestorów z uwagi na swój uniwersalizm. Pasują do różnych brył budynków tworząc wraz z nimi spójność i harmonijność. Odstęp między poszczególnymi szczeblami w panelu jest uzależniony od potrzeb. Im mniejsze szczeliny tym mniejsza widoczność tego, co znajduje się na danej posesji.

Montaż ogrodzenia panelowego z podmurówką - Bydgoszcz, Inowrocław, Brzoza, Ciele

Montaż ogrodzenia musi zostać poprzedzony oszacowaniem ilości potrzebnego do tego celu materiału i dokonaniem zakupów. Następnie istotne jest wytyczenie obszaru, który ma zostać ogrodzony. Poza przęsłami, bramą wjazdową i furtką istotne są także wszystkie elementy montażowe, które będą służyły do właściwego mocowania i osadzenia ogrodzenia. Podmurówka może być gotowym elementem. Zapełnia dostęp między ogrodzeniem, a gruntem. Dzięki temu nie przedostaną się na ogród nieproszone zwierzęta. Będzie także zabezpieczać przed ewentualną ucieczką swoich czworonożnych pupili. Stanowi blokadę przed zalaniem posesji. Ponadto wraz z ogrodzeniem pełni stylową całość, stanowiąc jego dopełnienie. Układanie ogrodzenia panelowego to czynność, którą można wykonać samodzielnie bez konieczności wynajmowania fachowców. Jednak zlecenie prac firmie działającej w branży od lat to gwarancja wysokiej jakości realizacji. Warto aby wykonane ogrodzenie było stabilne, trwałe i estetyczne. Tak właśnie budujemy w PHU Wimar Bydgoszcz – zapraszamy do kontaktu i bezpłatnej wyceny inwestycji.

Ogrodzenia metalowe Toruń, Brodnica, Włocławek, Świecie, Tuchola

Ogrodzenia metalowe to od wielu już lat popularne rozwiązanie na zaznaczenie swojego terytorium. Polacy bardzo lubią się grodzić i otwarte przestrzenie wokół domów są rzadkością. Płot wokół posesji stwarza warunki bezpieczeństwa oraz wyznaczenia granic swojej prywatności. Wejście za parkan mają tylko zaproszeni. Zamknięta furtka ma być sygnałem dla intruza, iż nie jest mile widzianym gościem. Metal znalazł zastosowanie w konstrukcji ogrodzeń, ponieważ jest tworzywem niezwykle trwałym i odpornym na różnego typu uszkodzenia.

Metalowe ogrodzenie przed domem jest także elementem ozdobnym. To znakomite rozwiązanie dla przeżywającego obecnie swoje triumfy stylu przemysłowego. Taki surowy design metalowych przęseł lub furtki idealnie będzie się harmonizować z drewnem lub betonowymi bloczkami. Metal uchodzi za materiał uniwersalny. Można go zastosować we wspomnianej powyżej stylistyce industrialnej, jak i też w klimacie opartym na tradycyjności. W takim ujęciu sprawdzą się ogrodzenia kute, które mogą cechować się elegancją wyrafinowanych zdobień. Wszystko zależy od osobistych preferencji. Metalowe konstrukcje ogrodzeniowe mogą być przejawem minimalizmu i występować jako równoległe, czy tez prostopadłe panele lub być konstrukcją o niebanalnym fasonie.

Ogrodzenie frontowe z metalowych paneli

Zarówno w aranżacji wnętrz, jak i terenu wokół domu praktyczność i piękno są nadrzędnymi kryteriami wyboru. Są to czynniki, które gwarantują zadowolenie z zastosowanych rozwiązań na wielu płaszczyznach. Ogrodzenia metalowe takie właśnie są. Ocynkowane przęsła nie wymagają dodatkowych konserwacji. Są odporne na działanie czynników zewnętrznych, co jest istotną zaletą. Dzięki temu można  uniknąć uciążliwej zmory metalowych powierzchni – korozji. Jej działanie rozprzestrzenia się bardzo szybko trawiąc kolejne powierzchnie. Ocynkowane elementy ogrodzenia zabezpieczają przed degradacją i czynią parkan wytrwałym na lata.

Niebanalne rozwiązania aranżacyjne – ogrodzenia gabionowe

Poszukiwanie nietuzinkowych pomysłów z zakresu architektury może przynieść nieoczekiwane efekty. Dzięki temu zagospodarowanie terenu wokół własnego domu staje się przestrzenią kreatywną i oryginalną. Mnóstwo jest inspiracji w tym zakresie, które mogą nasunąć pewne podpowiedzi. Takimi może być zastosowanie metalowych koszy zwanych gabionami jako elementów ogrodzenia posesji. Będzie to rozwiązanie nieszablonowe, które chociaż jest znane i spotykane na polskim gruncie, nie ma tak powszechnego zastosowania jak płot z metalu, drewna lub betonu. Te nowoczesne ogrodzenia stają się wyjątkowym elementem ozdobnym, które wpływają na wygląd budynku wraz z otaczającym go terenem.

Gabiony Bydgoszcz i okolice - płot bez fundamentu

Gabiony wypełnione kamieniami  są znakomitą kompozycją, która idealnie współgra z roślinnością znajdującą się na ogrodzie. Są do motywy zaczerpnięte z przyrody, której wpływ jest widoczny we współczesnych aranżacjach. Tego typu ogrodzenie od podstaw jest wznoszone z uwzględnieniem potrzeb danego terenu oraz tego, jaki rodzaj kamienia wypełni kosz. Gabiony mogą zaistnieć jako ogrodzenie na pochyłym terenie. Nie ma konieczności wyrównywać podłoża, gdyż można ułożyć sekwencję koszy na zasadzie stopni. Warto także dodać, że jest to typ ogrodzenia bez fundamentu. To znacznie przyspiesza montaż i uzyskanie efektu końcowego.

Ogrodzenia gabionowe jak wykonać?

Montaż ogrodzenia gabionowego nie jest skomplikowany. Dlatego można wykonać go samodzielnie stosując się do określonych wytycznych. Przede wszystkim trzeba się zastanowić czy ma być ono ustawione w równej linii, czy też jako schody. To drugie rozwiązanie będzie korzystne, jeśli nie chcemy wyrównać terenu. Kosze z kamieniami, to nie tylko piękny mur wokół domu, ale także skuteczna bariera dźwiękowa. Eliminuje hałas uliczny, który może być niekiedy uciążliwy dla mieszkańców. O atutach wizualnych nie trzeba nikogo przekonywać. Tego typu parkan w połączeniu z elementami metalowymi lub drewnianymi daje wyraz innowacyjnego podejścia do zagospodarowania terenu wokół własnego domostwa.