Bramy garażowe

Bramy garażowe to niemalże nieodłączny element wyposażenia każdego domu jednorodzinnego czy budynku firmowego. Nowoczesne bramy garażowe cechuje wysoka funkcjonalność, doskonałe właściwości izolacyjne a także wysoka estetyka.

W naszej ofercie handlowej znajdą państwo rożne modele bram garażowych jak:

 • segmentowe bramy garażowe
 • roletowe bramy garażowe
 • uchylne bramy garażowe
 • dwuskrzydłowe, rozwierane bramy do garażu

Szeroka paleta barw, zdobień a także różne mechanizmy otwierania i zamykania z dedykowaną automatyką sprawiają, że każdą bramę garażową można idealnie dopasować zarówno do potrzeb użytkowników jak i designu domu.

Bramy Garażowe Bydgoszcz Wiśniowski - PHU Wimar

Jakie bramy garażowe mamy w ofercie?

Nasza oferta to bramy garażowe, które będą spójnym elementem naszego domu, współgrającym z elewacją, stolarką drzwiową i okienną a także ogrodzeniem i bramą wjazdową.  Oferujemy szerokie spektrum modeli, kolorów i zdobień bram garażowych renomowanych producentów takich jak chociażby krajowy lider w produkcji bram garażowych firma Wiśniowski.

Bramy garażowe Bydgoszcz - mnogość wariantów i możliwości

 • Dostępne w wariancie z napędem ręcznym a także napędem automatycznym bramy garażowe uchylne – charakteryzują się dobrym stosunkiem jakości do ceny.
 • Bramy rozwierane – tradycyjne, stosowane od lat rozwiązanie. Montujemy je w najbardziej praktycznym wariancie dwuskrzydłowym.
 • Pozwalające zaoszczędzić miejsce na podjeździe, otwierające się na sufit garażu bramy segmentowe.
 • Bramy roletowe – w trakcie otwierania płaszcz bramy zostaje schowany w specjalnej kasecie mocowanej do nadproża.
 • Zaawansowane rozwiązania o wzmocnionej konstrukcji czyli bramy przemysłowe.

Brama garażowa - jaką wybrać?

Wybór rodzaju bramy garażowej zależy przede wszystkim od wielkości podjazdu, charakteru bryły budynku a także wysokości garażu. Nie mniej istotną kwestią jest komfort użytkowania i indywidualne preferencje inwestora. Obecnie produkowane bramy do garażu mogą być wykonane w wielu wariantach kolorystycznych z palety barw RAL, mogą być wykończone okleiną drewnopodobną. Dodatkowo poszczególne segmenty bram garażowych można wyposażyć w otwory okienne, kratki wentylacyjne a także elementy dekoracyjne korespondujące z elewacją budynku czy zastosowanym typem ogrodzenia.

Bramy segmentowe do garażu

Brama garażowa Prime Wiśniowski Bydgoszcz Wimar

Brama segmentowa Wiśniowski PRIME

Bramy garażowe PRIME to równowaga między nowoczesną techniką, jakością, bezpieczeństwem i designem. Segmenty bramy zbudowane są z paneli INNOVO 60 mm. To unikalny panel o zamkniętej budowie, 5-warstwowym zgięciu blachy w miejscu mocowania zawiasów, zapewniający mocną konstrukcję. Wypełnienie ciepłą pianką oraz systemy uszczelnień a także osłon przekładają się na świetne parametry termoizolacji bramy garażowej.

Brama segmentowa Wiśniowski Prime Blaack Edition

Bramy garażowe Wiśniowski PRIME Black Edition

Prime Black Edition to rozwiązanie dedykowane dla nowoczesnych budynków. Zarówno skrzydło bramy od wewnątrz i zewnątrz jak i konstrukcja wewnętrzna lakierowane są na czarno – RAL 9005. Czerń dodaje elegancji. Wprowadza tajemniczą atmosferę i nutkę ekstrawagancji. Brama garażowa z serii Black to gwarancja spektakularnego efektu wizualnego.

Bramy garażowe UniTherm Wiśniowski Bydgoszcz

Bramy garażowe Wiśniowski UniTherm

Brama segmentowa do garażu UniTherm spełnia rygorystyczne normy pod względem odporności na działanie wiatru, przenikania wody oraz przepuszczalności powietrza. Te współczynniki wpływają nie tylko na wydłużenie czasu eksploatacji bramy garażowej, ale również na zachowanie jej walorów estetycznych przez lata. Brama UniTherm powstała na potrzeby budownictwa energooszczędnego. Unikatowa konstrukcja panelu Innovo o grubości 60 mm pozwala na uzyskanie świetnych parametrów przenikania ciepła.

Bramy segmentowe UniPro Wiśniowski Bydgoszcz

Bramy Segmentowe Bydgoszcz Wiśniowski UniPro

UniPro to bramy segmentowe, które są optymalnym rozwiązaniem do garażu ogrzewanego. To ciepła brama garażowa, której współczynnik przenikania ciepła jest zbliżony do okien wielokomorowych stosowanych w budownictwie energooszczędnym. Taki efekt uzyskano dzięki wypełnieniom pianką poliuretanową oraz systemom uszczelniającym.

Bramy garażowe Bydgoszcz marki Wiśniowski - Jak zbudowany jest panel INNOVO 60 mm?

Panele w bramach garażowych Unitherm osiągają grubość aż 60 mm, co pozwala na uzyskanie bardzo korzystnego współczynnika przenikania ciepła. Dodatkowo 5-warstwowe zaginanie blachy sprawia, że płaszcz bramy garażowej jest jeszcze bardziej wytrzymały a cała konstrukcja bardziej stabilna.

Budowa panela bramy garażowej Wiśniowski Innovo 60 mm

 1. elastyczna osłona międzypanelowa
 2. aluminiowy profil mocujący elastyczne osłony
 3. pięć warstw blachy w miejcu mocowania zawiasów
 4. uszczelnienie międzypanelowe
 5. ukryty zawias
 6. pianka poliuretanowa
Bramy garażowe Bydgoszcz- panel Innovo 60

Jaki współczynnik przenikania ciepła U [W/m2K] mają bramy garażowe marki Wiśniowski model UniTherm?

Brama garażowa segmentowa UniTherm Wiśniowski spełnia wymagania izolacyjne programu Czyste Powietrze w związku z powyższym istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na termomodernizację budynku mieszkalnego.

W jakich kolorach dostępne są bramy garażowe Bydgoszcz?

Szeroka gama kolorystyczna bram garażowych Wiśniowski zadowoli każdego klienta. Oferujemy możliwość doboru koloru bramy do koloru stolarki okiennej i drzwiowej, koloru elewacji czy elementów wykończeniowych obiektu. Kolory Złoty dąb, Orzech, Antracyt oraz kolory RAL dostępne dla panelu G i W (bez przetłoczeń i przetłoczenia wysokie). Pozostałe kolory dostępne wyłącznie dla panelu G (bez przetłoczeń)

Bramy Garażowe Bydgoszcz Wińśiowski - dostępne kolory wykończenia

Struktura powłoki zewnętrznej oferowanych przez nas bram garażowych

Trudna decyzja?
Doskonale znamy dostępne na rynku produkty i rozwiązania.
Pomożemy Ci dokonać wyboru!

Bramy garażowe - proste i sprawdzone rozwiązania

Uchylne bramy garażowe Wiśniowski Bydgoszcz

Uchylne bramy garażowe Wiśniowski

To jedna z najbardziej popularnych bram garażowych na rynku. Prosta i solidna konstrukcja – tak można w jednym zdaniu scharakteryzować to doskonałe rozwiązanie. Uchylna brama garażowa to skrzydło wykonane z blachy stalowej ocynkowanej lub blachy stalowej ocynkowanej perforowanej, elementy ościeżnicy zespolone ze sobą za pomocą połączeń skręcanych, układ sprężyn wspomagających podnoszenie i opuszczanie skrzydła bramy i poprzeczka łącząca prowadnice poziome oraz ślizgi boczne. Brama uchylna może być wyposażona w siłownik do bramy. Nowością w bramach uchylnych jest model CONNECT, który posiada aplikacje ozdobne między panelami skrzydła.

Garażowa brama roletowa Wiśniowski

Brama roletowa

W bramach roletowych komfort staje się standardem. Wszystkie bramy wyposażone są w elektryczny napęd. Kurtyna bramy wykonana z profili aluminiowych nawija się na wał nawojowy schowany w estetycznej skrzynce. Jest to rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić przestrzeń pod sufitem na np. montaż oświetlenia garażowego. Bramy wyposażone są w blokady uniemożliwiające podniesienie rolety od zewnątrz. W przypadku przerw w dostawie prądu brama posiada korbę, która umożliwia awaryjne otwieranie od środka. Do wyboru przygotowane zostały dwa rodzaje profili – 77 i 100 mm. Kolor bramy można dobrać do koloru elewacji, drzwi, okien czy elementów wykończeniowych budynku. Oprócz standardowej palety kolorów RAL dostępne są kolory drewnopodobne – złoty dąb i ciemny dąb.

Rozwirana barma garażowa Wiśniowski - Wimar Bydgoszcz

Brama rozwierana do garażu

Bramy rozwierane to najbardziej ekonomiczne zamknięcie garażu dostępne na rynku. Zastosowanie prostych i sprawdzonych rozwiązań jak ograniczniki zawiasów, ogranicznik otwarcia, stopka a także rygle samozatrzaskowe dają gwarancję niezawodnej pracy przez lata. Skrzydło i ościeżnica bramy garażowej wykonane jest z kształtowników stalowych ocynkowanych. Opcjonalnie można zamówić bramę zw wersji z ociepleniem. Elementy ościeżnicy zespolone są ze sobą za pomocy połączeń skręcanych. Dostępna w 200 kolorach z palety RAL a także w wersji drewnopodobnej złoty dąb i orzech

RenoSystem - bramy do obiektów po renowacji

UniPro RenoSystem - maskownice renowacyjne

System umożliwiający montaż bram segmentowych w budynkach poddawanych pracom modernizacyjnym. Konstrukcja oparta na ościeżnicach, które pozwalają na instalację bramy w otworach bez nadproży czy przestrzeni bocznych. Dodatkowe elementy systemu w postaci maskownic, które są wykonane w kolorze skrzydła bramy gwarantują estetyczny wygląd bramy, bez dodatkowych prac wykończeniowych. Możliwy jest montaż od środka, w otworze a także przed otworem na ścianie. Maskownicze dostępne są we wszystkich kolorach palety RAL.

Bramy garażowe rozwierane, uchylne i roletowe- kolorystyka

Staramy się zaspokoić wszystkie potrzeby estetyczne naszych klientów dlatego też oferujemy szeroką paletę kolorów bram garażowych. Oprócz standardowej palety RAL oferującej ponad 200 kolorów montowane przez Wimar Bydgoszcz bramy marki Wiśniowski dostępne są w kolorach drewnopodobnych.

Rozwiązania związane z funkcjonalnością i bezpieczeństwem bram garażowych rozwieranych Wiśńiowski

Funkcjonalność bram roziwieranych do garażu
 1. Ogranicznik zawiasów zabezpiecza przed ewentualnym wyważeniem skrzydła.
 2. Ogranicznik otwarcia kontroluje ruch skrzydła drzwi przed nadmiernym ich otwarciem.
 3. Stopka zabezpiecza otwartą bramę przed niekontrolowanym zamknięciem.
 4. Połączenia skręcane zapewniają trwałość całej konstrukcji, która jest wykonana z kształtowników stalowych ocynkowanych.
 5. Bramę w wersji z ociepleniem można zamówić w celu poprawy izolacyjności cieplnej garażu.
 6. Rygle samozatrzaskowe montowane w czterech punktach (na górze i na dole skrzydła) zapewniają bezpieczeństwo przed otwarciem bramy przez niepowołane osoby.

Zabezpieczenia i funkcje bramy uchylnej do garażu

Zabezpieczenia i funkcje bramy uchylnej do garażu
 1. Specjalnie dobrane sprężyny naciągowe równoważące ciężar skrzydła bramy.
 2. Łożyskowane rolki zapewniają długoletnią i cichą pracę.
 3. Dwupunktowe ryglowanie zapewnia bezpieczeństwo przed otwarciem bramy przez niepowołane osoby.
 4. Bramę w wersji z ociepleniem można zamówić w celu poprawy izolacyjności cieplnej garażu.
 5. Poszycie bramy wykonane jest z blachy stalowej profilowanej, co zapewnia jego odpowiednią sztywność .

 

Zabezpieczenia i funkcje bramy uchylnej do garażu

Brama roletowa do garażu - funkcjonalność i bezpieczeństwo
 1. Blokada kurtyny w bramie BR-77s zabezpiecza przed podniesieniem kurtyny z zewnątrz.
 2. Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają fotokomórki oraz krawędziowa listwa bezpieczeństwa. W przypadku natrafienia na przeszkodę kurtyna bramy cofa się do pozycji otwarcia.
 3. Aretki zapewniają dystans między profilami podczas zwijania kurtyny bramy, dzięki czemu praca bramy jest cicha, a żywotność paneli znacznie się wydłuża.
 4. Awaryjne otwieranie bramy od wewnątrz w przypadku braku prądu bramę można otworzyć ręcznie przy użyciu korby w bramie (A) BR-77s i w bramach (B) BR-77 E i BR-100 E.
 5. Awaryjne otwieranie bramy z zewnątrz za pomocą specjalnej korby, stosuje się w przypadku braku dodat-kowego wejścia do garażu.
 6. Dwa rodzaje profili – 77 i 100 mm

Największą funkcjonalnością bramy roletowej jest oszczędność miejsca pod sufitem. Dzięki czemu pomieszczenie łatwiej doświetlić a wolne miejsce można wykorzystać na montaż dodatkowych schowków, wieszaków czy uchwytów na sprzęt.

Zabezpieczenia i funkcje bramy uchylnej do garażu

Brama roletowa do garażu - funkcjonalność i bezpieczeństwo
 1. Blokada kurtyny w bramie BR-77s zabezpiecza przed podniesieniem kurtyny z zewnątrz.
 2. Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają fotokomórki oraz krawędziowa listwa bezpieczeństwa. W przypadku natrafienia na przeszkodę kurtyna bramy cofa się do pozycji otwarcia.
 3. Aretki zapewniają dystans między profilami podczas zwijania kurtyny bramy, dzięki czemu praca bramy jest cicha, a żywotność paneli znacznie się wydłuża.
 4. Awaryjne otwieranie bramy od wewnątrz w przypadku braku prądu bramę można otworzyć ręcznie przy użyciu korby w bramie (A) BR-77s i w bramach (B) BR-77 E i BR-100 E.
 5. Awaryjne otwieranie bramy z zewnątrz za pomocą specjalnej korby, stosuje się w przypadku braku dodat-kowego wejścia do garażu.
 6. Dwa rodzaje profili – 77 i 100 mm

Największą funkcjonalnością bramy roletowej jest oszczędność miejsca pod sufitem. Dzięki czemu pomieszczenie łatwiej doświetlić a wolne miejsce można wykorzystać na montaż dodatkowych schowków, wieszaków czy uchwytów na sprzęt.

Masz pytania
dotyczące naszej oferty?
Doskonale znamy dostępne na rynku produkty i rozwiązania.
Pomożemy Ci dokonać wyboru!

Maskownice renowacyjne czyli konstrukcje do szybkiego montażu bram segmentowych w remontowanych budynkach - UniPro RenoSystem

W budynkach poddanych pracom renowacyjnym bardzo często pojawia się problem związany z otworem światła bramy garażowej. Innowacyjny RenoSystem to rozwiązane pozwalające zastosowanie bram segmentowych bez względu na warunki zabudowy garażu. Konstrukcja pełni funkcję stelaża zastępując jednocześnie elementy nadproża a także ścian na których powinny być zamontowane prowadnice bramy. Dodatkowo rozwiązanie to maskuje niedoskonałości obróbek budowlanych i pozwala na uzyskanie estetycznego wykończenia wokół bramy garażowej.

Dodaktowym atutem maskownic UniPro RenoSystem jest możliwość wykonania jej w takim samym kolorze w jakim zamawiamy skrzydło bramy segmentowej. Co pozwoli na zachowanie wszystkich walorów estetycznych.